SANATSAL ÜRÜNLER

SANATSAL ÜRÜNLER

sanatsal urunler nelerdirSANATSAL ÜRÜNLER NELERDİR

Okul ve okulöncesi dahil olmak üzere tüm öğrencilerin pek çok açıdan harikulade tasarımlar oluşturmasını sağlayan sanatsal ürünler eğitim açısından olmazsa olmaz malzemeler arasında yer almaktadır. Sanatsal ürünler resim ya da müzik gibi pek çok açıdan öğrencilerin yaratıcılıklarının ortaya çıkmasında başrol oynamaktadır. Derslere olan motivasyonların artması ve öğrencilerin aktif katılımları hususunda sanatsal ürünlerin kullanımı eğitim açısından büyük yararlar sağlamaktadır.sanatsal urunler

Sanatsal Ürünlerin Kullanım Alanları

Sanatsal ürünler öğrencilerin başta müzik ve resim dersleri olmasının yanı sıra pek çok branşta etkinliklerde de kullanılmaktadır. Başlıca sanatsal ürünler flüt, tuval, Yağlı boya fırçası, çevirmeli mum boya, palet, resim kalemi şeklinde sıralanabilir.

Flüt: Daha çok tahtadan yapılmış olan flütlerin gövdesinde 16 adet delik bulunur. Üflemeli bir çalgı çeşididir. Müzik derslerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda gümüş ya da gümüşe benzer bir madde üretilmekte olup, silindir şeklinde üç parçacıktan oluşmaktadır. Flütler tarih boyunca bilinen ve geçmişi çok eski dönemlere dayanan çalgılardan bir tanesidir.

Tuval: Pamuk veya keten kumaşların gerdirilmesi neticesinde tasarlanmış olan ve yüzeyine resim yapılabilen araçtır. Bilhassa yağlı boyaların kullanıldığı resimlerde tercih edilmektedir. Gerilen kumaş çerçevenin arka kesiminden yapıştırılır ve tuval oluşturulur. Daha sonra kullanılacak olan bezin ya da kumaşın üstüne yağlı boya sürülür. Bu şekilde düzenek yüzeyinde oluşturulmuş ürünlere veya tablolaralar Tuval ürünü denir.

Yağlı boya fırçası: Samur, Domuz kılı, Sentetik gibi pek çok malzemeden üretimi yapılmaktadır. Yağlı boya fırçası sanatsal ürünler açısından en fazla tercih edilen araçların başında gelmektedir. Öğrenciler açısından resim derslerinin vazgeçilmez bir öğesidir.

Resim Kalemi: Çizim yapma amacı ile özenle tasarlanmış kalemlere Resim kalemi denilmektedir. Normal kalemlere göre kullanım açısından farklılık göstermektedir.

Çevirmeli mum: Yayılma göstermeyen, optimum düzeyde kuruyan ve sayfanın arka kesimine herhangi bir iz bırakmayan boya çeşitlerinden bir tanesidir.

Boya: Çizmiş olan resimlerin görsel açıdan tam anlamıyla istenilen düzeye getirilmesinde boyalar son derece önemlidir. Kuru boya, Pastel boya gibi pek çok çeşitlilik gösteren bu araç bütün öğrencilerin çantalarında yer alan başlıca sanatsal ürünler arasında ilk sırada gelmektedir.sanatsal urunler

Devamını Oku

Guaj Boya Nasıl Yapılır

Guaj Boya Nasıl Yapılır

Sanatsal Boyalar Nelerdir

Sanatsal Boyalar Nelerdir

Sanat Nedir?

Sanat Nedir?

Eskiz defteri nedir nasıl kullanılır

Eskiz defteri nedir nasıl kullanılır